Sobota, 25 Maj 2024 r. ,   Urbana, Grzegorza

Przygotowujemy dach do zimy

   6
Koniec jesieni to dobry moment żeby przygotować nasz dom na nadejście zimy. Musimy zadbać nie tylko o sprawne działanie wszystkich instalacji, ale także uzupełnienie paliwa do systemu ogrzewania centralnego czy o zwykłe prace renowacyjne. Jedną z istotnych czynności jakie powinniśmy przeprowadzić zanim wystąpią pierwsze mrozy i opady śniegu, jest sprawdzenie kondycji naszego dachu.

Ostatnie dni dodatnich temperatur to tak naprawdę również ostatni gwizdek na to, aby sprawdzić czy w zimie nie musimy się martwić o dach nad głową. Musimy sprawdzić kilka istotnych kwestii, żeby w porę przeprowadzić ewentualne naprawy. Na co zatem należy zwrócić uwagę?

Szczelność przede wszystkim!

Jedną z najważniejszych spraw, na które musimy zwrócić uwagę jest szczelność dachu. Miejscami szczególnie narażonymi na powstawanie ubytków są miejsca styku różnych elementów konstrukcji. Sprawdźmy zatem dobrze, czy przy kominie, koszach lub oknach połaciowych nie powstały jakieś dziury, w których mogłaby zbierać się woda. Pod wpływem niskiej temperatury mogłoby to doprowadzić do powstawania większych zniszczeń, a w efekcie naruszyć szczelność dachu. Warto też zerknąć na kondycję wszystkich dachówek czy blachodachówki ?jeśli gdzieś występują uszkodzenia, należy je naprawić lub wymienić.

Jeśli wcześniej tego nie zrobiliśmy, zanim spadnie śnieg powinniśmy zamontować na dachu specjalne zabezpieczenia przeciwko obsuwaniu się nagromadzonego białego puchu. Jeśli nasz dach jest płaski, powinniśmy także zaopatrzyć się w sprzęt konieczny do odśnieżania dachu, a także elementy zabezpieczające.

Rynny

Nie możemy także zapomnieć o rynnach. Spadające liście mogą nam skutecznie zatkać rynny i doprowadzić do tego, że nadmiar wody w niekontrolowany sposób będzie wypływał z rynien i zalewał nam bezpośrednią okolice domu. Wiele ciekawych porad można znaleźć w ofercie marketów budowlanych.

Sprawdzenie kondycji naszego dachu przed zimą jest bardzo ważną czynnością, której nie powinniśmy zaniedbać. Poświęcenie chwili uwagi pokryciu dachowemu, sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o ewentualne uszkodzenia nawet podczas największej śnieżycy.Kielo.pl to sklep internetowy, który oferuje swoim klientom najwyższej jakości produkty dla przemysły chemicznego oraz galwanotechniki. Ponadto w...
Multiagencja Ubezpieczeniowa Optima to firma z Wrocławia posiadająca 10-letnie doświadczenie w branży ubezpieczeniowej. Agencja ta zajmuje się...
Meble Drzazga to firma z 35-letnim doświadczeniem w branży. W jej ofercie znajdują się przede wszystkim meble kuchenne, a przedsiębiorstwo...